Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
Karantinanın kalktığı Wuhan'da on binlerce kişi kenti terk etti
Karantinanın kalktığı Wuhan'da on binlerce kişi kenti terk etti
Adana'da feci kaza: 3 ölü, 2 yaralı
Adana'da feci kaza: 3 ölü, 2 yaralı
Antalya halinden Türkiye'ye sebze meyve sevkıyatı tam gaz devam
Antalya halinden Türkiye'ye sebze meyve sevkıyatı tam gaz devam
İspanya'da Covid-19'dan ölenlerin sayısı 15 bin 238'e yükseldi
İspanya'da Covid-19'dan ölenlerin sayısı 15 bin 238'e yükseldi
Ünlü sunucu Burak Akkul korona virüsü yendi
Ünlü sunucu Burak Akkul korona virüsü yendi
HABERLER>SİYASET
27 Şubat 2020 Perşembe - 16:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu aralar Bay Kemal'in ağzından bazı şeyler çıkıyor, geliyorlarmış. Geçen gün söyledim 'aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış.' Siz zaten tek partili dönemden bu yana hep aynı şeyi söylediniz.."

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Siyaset Akademisi'nin açılış dersinde konuştu. 9 hafta sürecek olan eğitim-öğretimi tamamlayan katılımcılardan yapılan sınavlarda 70 ve üzeri puan alanlara başarı sertifikası verileceğini belirten Erdoğan, bu süreçte katılımcılara anayasadan dış politikaya, ekonomiden medyaya, tecrübe paylaşımından kişisel gelişime kadar geniş yelpazede derslerin verileceğini söyledi. Erdoğan, akademiye eğitim için başvuranların üçte ikisinin AK Parti teşkilatında görev almayan kişilerden oluşmasının buradan geleceğin siyasetçilerinin yetişeceğinin işareti olduğunu kaydetti.

AK Parti'nin ve Siyaset Akademisi'nin kapılarının herkese açık olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Derdi ülke ve millet olan her kardeşimiz, bu çatının altında kendine yer bulacağından emin olmalıdır. AK Parti'nin gençlik kollarından siyasete giren arkadaşlarımızdan her seviyeye gelmiş olanlar var. Aynı şekilde kadın kollarımızda siyasete girip de en üst kademelere çıkanlar olmuştur. Bu tablo AK Parti'nin bizahatinin kendisinin bir siyaset okuluna dönüştüğünü gösteriyor. Ülkemizde bir süredir bilinçli bir şekilde siyasetin ve siyasetçinin itibarını düşürmeye yönelik kampanyalar yürütülüyor. Ne kadar çok vatandaşımız siyasi partilerde aktif rol alırsa siyasetin kalitesi de o derece artar. AK Parti'nin üye sayısının 10.5 milyona yakın olmasıyla gurur duymamızın sebebi bu rakamın vatandaşlarımızın siyasete olan ilgisini göstermiş olmasıdır. Hukuki olarak engeli olmayan her bir vatandaşımızı potansiyel üye adayı olarak görüyor ve partimizin çatısı altına davet ediyoruz" diye konuştu.

"Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış"

Erdoğan, bu nedenle AK Parti teşkilatının kapı kapı dolaşarak vatandaşlara ulaşmasını, AK Parti'nin davasını anlatmasını, sonuç olarak da kalpleri fethederek yeni üyeler kazandırmasını önemsediklerini ifade etti. İstanbul'da başlatılan kampanya ile 1 ayda 45 bin vatandaşın AK Parti'ye üye yapıldığını anımsatan Erdoğan, çalışmalara devam edeceklerini ve üye çalışmalarıyla vatandaşların gönüllerini kazanmaya devam edeceklerini söyledi. İnsanın fani bir varlık olduğunu, siyasetin de gelip geçici bir uğraş olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Siyasetteki makamlar orada bulunmak için değil en doğru ve hayırlı hizmetleri vermek için vardır. 'Ben siyasetçiyim, cumhurbaşkanıyım, bakanım, şu koltuğa oturdum bir daha bu koltuktan kalkmayacağım.' Yok böyle bir şey. Her an sen de diğerleri gibi gelip geçicisin, gidebilirsin. Ama bu aralar Bay Kemal'in ağzından bazı şeyler çıkıyor, geliyorlarmış. Geçen gün söyledim 'aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış.' Siz zaten tek partili dönemden bu yana hep aynı şeyi söylediniz. 'Geldik, geliyoruz, geldik geliyoruz.' Hala geleceksiniz. Bu millet size buraları teslim etmez. Siz bu millete çok zulüm ettiniz, çektirdiniz. Bu millet Müslüman. Öyle uyanıktır ki bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz."

Siyaset yapılırken elde edilen makamların milletin emaneti olduğu gerçeğinin hiçbir zaman akıldan çıkarılmaması gerektiğini belirten Erdoğan, "Bu emaneti namusumuz bilerek üstüne titremeliyiz. Sadece makam için, para için, nefsini tatmin etmek için siyaset yapanlar gün gelip de kenara çekilmek zorunda kaldığında unutulup gitmeye mahkumdur. Bizler bu anlayışla 18 senedir çalışıyoruz ve Türkiye'nin 81 vilayetini eserlerimizle donattık. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan adalete bütün bu alanların hepsinde eserimizin olmadığı il yok. Sadece ulaşımdan bir örnek vereyim. Cumhuriyet tarihi boyunca 6 bin 100 kilometre yol yapılmış. 18 senede bizim yaptığımız 23 bin kilometre yol. Göreve geldik 76 üniversite vardı, biz 207'ye çıkardık. Şu anda üniversitenin olmadığı il yok. Üstlendiğimiz görevler sebebiyle ne kadar yükselirseniz yükselin asli işinizin millete hizmet olduğunu asla unutmayın. Kibir, tepeden bakma, insanları küçümseme, kendini üstün görme en tehlikeli bataklıktır" diye konuştu.

"İdlib'de üç şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük"

Erdoğan konuşmasının devamında, "İdlib'de 3 şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük. Hindistan katliamların cirit attığı bir ülke haline geldi. Hindular Müslüman katliamı yapıyor" şeklinde konuştu.

"AK Parti icraatları Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların 3 kat, 5 kat, 10 kat fazlasıdır"

AK Parti döneminde yapılan icraatlara ilişkin konuşan Erdoğan, "Siyaset demek ülke için eser üretmek, millete hizmet etmek demektir. 2001 yılının Ağustos ayında kurulduğu günden bugüne siyasette varoluş gayesi işte budur. Türk siyasetinin en genç partilerinden olmasında rağmen AK Parti icraatları Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların 3 kat, 5 kat, 10 kat fazlasıdır. Hükümetlerimiz döneminde yaptıklarımızı hatırlatmak isterim. İşe başlarken milletimize Türkiye'yi eğitim, sağlıkta yücelteceğimizin sözünü vermiştik. Eğitimde üç kademeli 12 yıllık zorunlu eğitimi getirerek, katsayı adaletsizliğini gidererek, ders kitaplarını ücretsiz vererek, seçmeli ders koyarak yeni bir dönemi başlattık. Derslik sayısını 316 bin ilave ile 590 bine, öğretmen sayısını 652 bin ilave ile 946 bine çıkardık. Yüksek öğrenimde üniversite sayısını 76'an 207'ye çıkardık. Hiçbir ilimiz şuan üniversitesiz değil. Akademik personel sayısını 70 binden 170 bine, yurtların yatak kapasitesini 677 bine. Öğrenci sayısı Almanya'da bile yok, 1.6 milyondan 8 milyona yükselterek isteyen her gencimize üniversite eğitimi imkanı getirdik. Spor tesisi sayımızı bin 572'den 3 bin 798'e, mahalle tipi saha sayısını 578'den 3 bin 764'e, atletizm pistleri sayısını 12'den 56'ya, yüzme havuzlarının sayısını 46'dan 145'e, spor salonu sayısını 372'den 905'e çıkararak spor alt yapısında devrim yaptık. Gençleri kötü alışkanlıktan kurtarıp onları buraya çekelim. Sigara alışkanlığı, alkol alışkanlığı, tinerden kurtaralım. Gençlerimiz sporla uğraşsın, dinamik ahlakıyla hakikaten mükemmel bir nesil yetiştirelim. Sportif yetenek taramasını başlattık. Ortaokul çağındayken evlatlarımızı sportif yeteneklerini keşfedip doğru alanlara yönlendiriyoruz" diye konuştu.

"Savaş Ay'ın programını izlediyseniz bay Kemal'in nasıl genel müdür olduğunu iyi görmüşünüzdür"

Sağlıkta hastane ve tedavi kurumu sayısını 5 bin 500'e, hastane yatağı sayısını 240 bine, birinci basamak sağlık kuruluşları sayısını 14 bin 873'e yükselterek alt yapının güçlendirildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "18 sene önce bu hastanelerin hali neydi. Bay Kemal SGK genel müdürü iken hastanelerin hali neydi. Savaş Ay'ın programını izlediyseniz bay Kemal'in nasıl genel müdür olduğunu iyi görmüşünüzdür. Allah bunların eline düşürmesin. Ben bunları çöp, çukur ve çamur diye tanımladım. Bunların döneminde hastanelerimizde hijyen diye bir şey söz konusu değildi. Şimdiki gibi tek hastalı oda yanında refakatçi yoktu. Sağlam hasta, hasta çıkar. Tuvaletler rezillik, her taraf kan revan içinde. Başta kim var, bay Kemal. Röntgen için 7 ay, 8 ay sonraya gün verilirdi. Dışkapı'yı bir kenara koyalım, bir tarafta Bilkent'te var, Ankaramızda iki dev şehir hastanesinin diğeri de yapılıyor. Daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz. Bunları bilmeyen vatandaşlarımıza anlatacağız. Sağlık kurumlarını en modern cihazlarla donatırken, hekim sayısını yükselttik. Şehir hastaneleriyle sağlıkta hizmet standardını dünya ortalamasının üstüne çektik. Hakim sayımızı, yardımcı personel sayısını 26 binden 72 bine çıkarırken, alt yapıyı geliştirdik. Adaletin tecellisi beyefendiyi rahatsız ediyor. TSK, 400 bin kadrolu asker mevcudu ile sınırların korunması ve sınır ötesi operasyonlarda adeta destan yazıyor. Demiryollarımızın tamamına yakınını modernize ettik. Metro hattını hükümet olarak biz yaparak milletimizin hizmetine sunduk. Havalimanı sayısını 26'dan 56‘ya çıkardık. Türkiye'de havalimanı uzaklıkları evlerimize yarım saat, 45 dakika. Lüks otobüslerle gitme yerine vatandaşım uçakla gidiyor. Bu hale geldik. Batı'da var da Türkiye'de neden olmasın” dedi.

 
Kadıköy'de hatlı minibüs dehşeti kamerada
 
Bakan Akar: 'Rus muhataplarımızla görüşüyoruz'
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
'Rejime verilen süre dolduğunda TSK üzerine düşen görevi yerine getirecek'
AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Rejime verilen süre dolduğunda TSK üzerine düşen ...
Oprukçu'dan AK Parti İlçe Başkanlığına ziyaret
Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Milliyetçi Hareket ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HTS kayıtlarıyla ilgili, "Bu konularla ...
 
Erdoğan: 'Verdiğimiz süre doluyor'
Cumhurbaşkanı Erdoğan:"Gözlem kulelerimizi kuşatma altına alanlara verdiğimiz süre doluyor" dedi.
Adalet Bakanı Gül'den sert çıkış !
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Yargıdan FETÖ'cü hakim ve savcılar ayıklanırken ...
AK Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a doğum günü klibi
AK Parti milletvekilleri, 26 Şubat 1954'de doğan Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ...
 
Türkiye ile Azerbaycan arasında 14 anlaşma imzalandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti kapsamında iki ...
Libya'da 2 şehidimiz var !
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu. ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Okul ihtiyacını tamamen çözmeyi hedefliyoruz'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milli Eğitim Bakanlığımızın 21 bin ...
 
YAZARLAR
Elif SARITAŞ
Elif SARITAŞ
BARIN KATLİAMI
Mustafa Çağlayan
Mustafa Çağlayan
TÜKETİCİ KÖŞESİ
Mustafa Yolcu
Mustafa Yolcu
ARKADAŞIM RECEP KÖMÜRCÜ
Süleyman Göksu
Süleyman Göksu
Berat Gecesi
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (174. Bölüm)
Erdal Handemir
Erdal Handemir
BİZ BİZE YETERİZ
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA SUNHABER
TWITTER'DA SUNHABER
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 04:36   İkindi 16:41
Güneş 06:16   Akşam 19:28
Öğle 13:02   Yatsı 20:57
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri