Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
Gaziantep'e şehit ateşi düştü
Gaziantep'e şehit ateşi düştü
Bakan Albayrak'tan İdlib şehitleri açıklaması
Bakan Albayrak'tan İdlib şehitleri açıklaması
Almanya'daki saldırıdan yaralı kurtulan Türk o anları anlattı
Almanya'daki saldırıdan yaralı kurtulan Türk o anları anlattı
“Aziz şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde kalmadı, kalmayacak”
“Aziz şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde kalmadı, kalmayacak”
Nikah dairelerinde ‘özel' gün yoğunluğu
Nikah dairelerinde ‘özel' gün yoğunluğu
HABERLER>SİYASET
9 Şubat 2019 Cumartesi - 14:26

Erdoğan son noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla Tersanesi’nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591)’un denize indiriliş töreninde yaptığı konuşmada, "Suriye'nin kuzeyinde etnik temizlik faaliyeti yürüten PYD, YPG katillerinin elinde müttefiklerimizin bombaları var" dedi.

Erdoğan son noktayı koydu

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Sakarya'daki tank palet fabrikası ile ilgili iddialarına sert tepki göstererek, "Tank palet fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri asla söz konusu değildir" dedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan:' Tank palet fabrikasının devri asla söz konusu değildir' - Tıkla İzle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Tuzla Tersanesi'nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591)'un denize indiriliş törenine katıldı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Savunma Bakanı Hulis Akar, ve çok sayıda davetli katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına Kartal'da çöken bina ile ilgili başlayarak, " Hayatını kaybeden 16 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum .Enkazdan çıkan kardeşlerime Allaht'tan şifalar diliyorum . Enkazın altında kalan kardeşlerimi de sağlık sıhhatle onlara kavuşmayı da Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Tuzla Tersanesi'nin Türkiye'nin iftihar kaynaklarından biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Burada Türkiye'nin gemicilik alanında kalkınma hamlesine öncülük ediliyor. Bugün Türkiye gemi inşaası, tamiri, bakımı,onarımı ile Akdeniz'in lider ülkelerinden biridir. Türkiye kendi ihtiyaçları yanında Norveç,İngiltere, Hollanda ,Fransa , Almanya ve İtalya gibi pek çok pek çok gelişmiş ülke için gemiler inşa ediyor.Sadece Tuzla Tersanesi'nde Son 16 yılda 2 bin geminin tamiri ve onarımı yenilenmesi gerçekleşmiştir. Bir dönem krizlerle, belirsizliklerle boğuşan tersanelerimizin bu seviyelere ulaşması ülkemiz ekonomisi adına çok çok önemlidir. Müteşebbislerimiz cesareti, işçi kardeşlerimizin emekleri, devletimizin de teşvikleri ile Türk gemi sanayii üzerindeki ölü toprağı silkeleyip yeniden şaha kalkmıştır" dedi.

Çıtayı daha da yükselteceklerini de söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gemi üretimi ve tamiri alanında Türkiye'yi dünyanın lider ülkelerinden biri yapacağız. Bugün denize indirdiğimiz Ufuk ülkemizi liderliğe taşıma irademizin en somut göstergesi. Beşinci gemimiz ufuk korvetini de denize indirmenin mutluluğunu yaşıyoruz .MİLGEM projesinin kritik halkalarında birini daha hayata geçiriyoruz. 99, 5 metre tam boy 14.4 metre azami 2400 ton deplasmanı ile ufuk korveti alanında lider olmaya namzet bir gemi. 10 tonluk bir helikopter için gerekli platforma sahip. Milli imkan ve kabiliyetlerle üretilen ülkemizin ilk istihbarat gemisi olan ufuk korvetiyle kavuşmuş olduk. Ufuk korveti ağır iklim ve deniz şartlarını 45 gün boyuncu kesintisiz seyir özelliğine sahip. Milli güvenliğimize tehdit unsurları anında tespit edecektir.

Sinyal istihbaratının çok önemli olduğu bu dönemde Ufuk korvetin çok büyük boşluğu dolduracağına inanıyorum. Bu korvet Türkiye'nin denizlerdeki duyan kulağı olacak" dedi. Türkiye'nin istihbaratta çok güçlü bir konumda olmasının şart olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye kaynaklı tehditler, doğu Akdeniz ve Ege kaynaklı gelişmeler bu ihtiyacı acil hale gelmiştir. Sahada varlık gösteremeyen, masada kendine yer bulamaz. Hem terörle mücadele hem de Suriye'den ülkemize yönelik tehditlerin bertaraf edilmesinde bu gerçek kendine defalarca göstermiştir.Türkiye milli güvenlik hususlarında başkaların bel bağladığı her zaman hüsrana uğramıştır.

Türkiye kendi hedefleri öncelikleri ve çıkarları için adım atmışsak başarılı olmuşuzdur. Bugün PKK terör örgütü tarihinin en büyük hezimetini yaşıyorsa terörle mücadelemizin kendi imkanlarımızla yürütülmesidir. Bir diğeri de 30 yıllık terörle mücadelede yaşanan köklü paradigma değişikliğidir. 2015'ten itibaren tehdidin sınırlarımızın içinde yok edilmesinden teröründe kaynağında yok etme ve terörün kaynağında yok etmek stratejisine geçtik. Yılın belli bölümlerinde operasyon yapmaktan, kesintisiz operasyon stratejisine geçtik. Yaz kış 365 gün boyunca operasyon gerçekleştiriyoruz" dedi. İHA ve SİHA'ların sayısının arttırıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sınır güvenliğimiz tahkim ederek teröristlerin Suriye, Irak ve İran'nan sızmasının önüne geçtik "dedi. Son üç yılda terör örgütlerine karşı büyük başarı elde edildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Ülkemizin bugünlere gelmesi elbette kolay olmamıştır . Silah ve mühimmat , askeri , teçhizatta dışa bağımlılığını acısını çok çekmiştir.

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatında ambargolar baskılar tehditler ve şantajlar milletimizin hafızasında derin izler bırakmıştır. Bu dönemde Türkiye parasını peşin ödediği uçağı alamamıştır. 3 sene boyunca Amerika patentli hiçbir silahı , yedek parçanın ,cephanenin ülkemize satışına müsaade edilmemiştir. Türk Savunma sanayine yönelik kuşatma hiçbir zaman kaldırılmamıştır. Türkiye'nin milli menfaatlerine yönelik her hamlesi farklı bahaneler üretilerek sabote edilmiştir. Bugün müttefiklerimizle yaşadığımız en küçük anlaşmazlıkta silah alım anlaşmalarımızın gündeme taşındığını görüyoruz. Konu ülkemiz olunca kırk dereden su getiriyorlar. Dünyanın eli kanlı teröristeler silah desteği verenler, mesele Türkiye olunca akla hayale gelmedik engeller, üretiyorlar.

DEAŞ'tan PKK'dan El Kaide'ye kadar müslümanların kanını döken bütün terör örgütlerinin elinde batılı ülkeler mahreçli silahlar var. Suriye'nin kuzeyinde etnik temizlik faaliyeti yürüten PYD , YPG katillerinin elinde müttefiklerimizin bombaları var. Türkiye'nin eli kolu bağlı bir şekilde beklemesi, milli güvenliğini başka ülkeler havale etmesi mümkün değildir. Tarih ders almayanlar için tekerrür eder" Tarihten ders alarak savunma sanayini güçlendirmeye çalıştıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan , "Bunun için özel sektöre destek veriyoruz. Ülkemizin kullandığı helikopter, füze sistemlerinin üreticisinin özel sektör olduğunu görüyoruz. Özel sektör kurumları bu alanlarda çoğu zaman öncülük ediyor. Hal böyleyken Türkiye'nin savunma sanayinde miadını çoktan doldurmuş eski sistemde ısrar etmesinin makul hiçbir yanı olamaz. Eski sisteme takılmak fayda değil telafisi zor zararlar verir.

CHP Genel Başkanı'nın Sakarya'daki tank palet fabrikasına dair gündeme getirdiği iddiaların ne milli kaygılarla, ne savunma sanayii ile ne orada çalışan kardeşlerimizin hassasiyetiyle hiçbir ilgisi yoktur. CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya rağmen,inatla ve ısrarla halen bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Tank palet fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri asla söz konusu değildir. Her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir. Firma yüzde elli Katar, yüzde elli Türk ortaklığı olan bir firmadır. Buraya 40 50 milyon dolar yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Yeni yatırımlarla fabrikayı çok daha güçlü hale getirecektir.

Çalışanların, Özlük haklarında da hiçbir gerileme yaşanmayacaktır. Olmadık iftiralarla yalan yanlış bilgilerle milletimizin kafasın karıştırmaya çalışanlar en büyük zararı Türk savunma sanayine veriyoruz. Bunlar akla zarar iddialarla bir çok projeyi kamu özel sektör işbirliğini dinamitlemeye çalışıyor. Özel sektör düşmanlığı yapmak İHA üretilmesin, SİHA üretilmesin, Korvet üretilmesin demektir. Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş'a Türkiye'yi dar edenler, şimdi de bize saldırması başarılı özel sektör firmalarını hedef almaları asla tesadüf değildir.

Bunların amacı Türkiye'yi ekonomide IMF'ye, diplomaside batıya , savunma sanayiinde de belli başlı devletlere mahkum etmek istemeleridir. Bunlar bizim gözümüzde Türkiye'yi içerden çökertmeye çalışan Truva atlarıdır. Bundan sonra da terör örgütüne taşeronluk yapanların değil milletimizin ne dediğine bakacağız. Devletimizin beka mücadelesini baltalamaya çalışanların değil, yüreği bu ülke için çarpanlarını hassasiyetin dikkate alacağı. FETÖ'cü alçaklara alkış tutanları değil 15 Temmuz gecesi göğsünü tanklara siper edenlere kulak kabartacağız. Türkiye içindeki bu gafillere rağmen savunma sanayiinde başarılarına devam edecektir" dedi. Ardından Ufuk korveti denize indirildi. 

Etiketler:
 
Gaziantep'te bebek vahşeti
 
Kayıp Afgan kadının parçalanmış cesedi bulundu
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Gül:'Hukuk eğitiminin çıtasını yükselteceğiz'
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hukuk eğitiminin çıtasını yükselteceklerini ...
''Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı yükseldi''
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal'da çöken binanın enkazında devam ...
BM'nin Kaşıkçı raporuyla ilgili açıklama
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM’nin Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ...
 
Erdoğan: 'Cumhur İttifakı'nın iki ayağı var'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Mahalli Seçimleri'nin ilk mitinginde ...
Başkanı Altun'dan 'Cemal Kaşıkçı' açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suudi gazeteci Cemal ...
Erdoğan'dan çok önemli Suriye açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'de ABD’nin çekileceği ...
 
Hamzaçebi, görevinden istifa etti
Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Genel Sekreterliği görevinden istifa etti.
Erdoğan hediye edilen otobüsü inceledi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığına hediye edilen otobüsü inceledi.
Nihat Zeybekci'den ‘10 Numara İzmir' projeleri
AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, merakla ...
 
YAZARLAR
Ahmet Anıl Yılmaz
Ahmet Anıl Yılmaz
TÜKETİCİ KÖŞESİ
Elif SARITAŞ
Elif SARITAŞ
HZ.MEVLANA'NIN HAYATI VE ESERLERİ
Ebru Mut
Ebru Mut
İNTERNET HABERCİLİĞİ
Prof. Dr. Meryem Uysal
Prof. Dr. Meryem Uysal
BİR ZAMANLAR HACIOĞLU PAZARCIĞI (DOBRİÇ / BULGARİSTAN)
Saffet Kuramaz
Saffet Kuramaz
Ön Dört Şubat Sevgililer Günü
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (165. Bölüm)
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA SUNHABER
TWITTER'DA SUNHABER
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:49   İkindi 16:19
Güneş 07:25   Akşam 18:43
Öğle 13:14   Yatsı 20:09
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri