Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
Oturduğu evi yaktı, sonra kaçtı
Oturduğu evi yaktı, sonra kaçtı
Fransa'da Covid-19 krizi Macron'un popülaritesini düşürdü
Fransa'da Covid-19 krizi Macron'un popülaritesini düşürdü
Elazığ'da maskesiz dışarı çıkmak yasaklandı
Elazığ'da maskesiz dışarı çıkmak yasaklandı
İtalya'da son 24 saatte korona virüsten 78 kişi hayatını kaybetti
İtalya'da son 24 saatte korona virüsten 78 kişi hayatını kaybetti
Macron otomotiv sektörünü kurtarma planını açıkladı
Macron otomotiv sektörünü kurtarma planını açıkladı
HABERLER>YEREL
9 Ağustos 2019 Cuma - 14:03

Recep Konuk'tan Kurban Bayramı mesajı

Konuk: Bizim bayramlarımız dargınları küskünleri barıştırır, huzur iklimini hâkim kılar.

Recep Konuk tan Kurban Bayramı mesajı

“Bu seneki bayramı maalesef milletçe dışardan gelen ve ülkemizin istikrarını, huzurunu, ekonomisini hedef alan finansal saldırılarla karşıladık. Belki, dünyaya emir vermeye alışmış olanların şımarıklığının yarattığı ekonomik dalgalanmalar sebebiyle veya başka nedenlerle yakın çevremizde veya ülkemizdeki birçok evde bu bayram maalesef gönül huzuruyla kutlanamayacak, bazı kardeşlerimiz kurban ibadetini yerine getiremeyecek. O evler maddi imkânları elvermediği için kurban vecibesini yerine getirememenin, çocuklarını gönüllerince giydirememenin hüznünü yaşayacaklar. Sorumlusu olmadıkları ve dışardan dayatılan dalgalanmanın bedelini ilk önce ve bu bayramda da çiftçi, köylü, işçi, dar gelirli ve onların aileleri, çocukları ödeyecek. O evlerde bayram sevinci ve coşkusunun içinde hüzün de olacak. Elbette bu bayramda da milletimizin zaten hasleti olan yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve hoşgörü duygularının bayramların ruhuna uygun olarak tezahürüyle, hüzün unutturulacak, o kardeşlerimiz de bayram coşkusuna ortak olacaktır” diyen Başkan Recep Konuk yayınladığı bir mesajla, Kurban Bayramını kutladı.

 

“BAYRAMLARDA AYNI KIBLEYE SAF TUTANLAR SAMİMİYETLE KUCAKLAŞIR”

AK Parti 25. ve 26. Dönem Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Yaptığı ibadetin, ettiği duanın sevabını dahi adını bilmediği kardeşlerine sadece kendi coğrafyası ile de sınırlamadan hediye eden, her duasını sadece kendisi için değil yakınlarından başlayarak herkes ve her yer için hayır dilekleri ile bitiren bir milletin evlatları olarak, paylaşma, dayanışma, yardımlaşma hasletlerimizle mutluluğu, huzuru, kardeşliği, sevinci ve Bayramın bereketini her yere, her köşeye ve her kişiye ulaştırabileceğimiz bir Kurban Bayramına daha erişmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz” ifadeleriyle mesajına başlayan Başkan Konuk; “Herkesin Bayramını tebrik ediyor, Bayramın rahmet ve bereketinin bayramdan sonra da sürgit devam etmesini Allah (C.C.)’tan niyaz ediyorum.

Kurban hali vakti yerinde olanlarımız için dinimizin emrettiği ibadettir. Bu ibadet öyle bir ibadettir ki, olanın olmayanla paylaşmasını emreder. İmkânı elvermeyeni gözetmeyi, onlara da bayram rahmetini ulaştırmayı emreder. Mümine adını bilmediği, görmediği kardeşlerinin sofrasını bereketlendirmeyi emreder. Eş-dostla bölüşmeyi, ikramlaşmayı, muhabbet sofrasında bir araya gelmeyi emreder. Bizim Bayramlarımız dargınları küskünleri barıştırır, huzur iklimini hâkim kılar.

Bayramlar dinimizin en mübarek, millet hayatımızın ise en değerli günleridir. Biz dualarımızla, ibadetlerimizle bayramların rahmet ve bereketini diler, bayramlarda sergilediğimiz hasletlerimizle de birliğimizi perçinler, fani dünyanın yüklerini birlikte omuzlarız. Bayramlarda aynı kıbleye saf tutanlar samimiyetle kucaklaşır. Gülümsemek ve gülümsetmek Bayramlarda hepimizin ortak tavrıdır. Dargınlıkların, kırgınlıkların oluşturduğu buzları Bayram günlerinde sımsıcak muhabbet örtüsünün altında eritiriz. Bayramlarda hasretlere son verir, fiziki mesafeleri de açılmış gönül mesafelerini de aşar hısım akraba eş dost bir birimize kavuşuruz.

Sevincimizi paylaşır mutluluğu büyütür, soframızdakini bölüşür dayanışmayı pekiştiririz. Bayramlarda hiçbir babanın annenin çocuklarının yokluk nedeniyle boynunun bükülmesine gönlümüz rıza göstermez, Bayram sevincini dalga dalga yayarız. Biz Bayramları böyle kutladık, böyle kutluyoruz, böyle kutlayacağız. Bayramlardaki bu davranış bütünlüğü dün önemliydi, inancımızın gereği o davranış bütünlüğü bizi millet olarak ayakta tuttu. Bugün o hasletleri daha cömert sergilememiz gereken günlerin içindeyiz. Milletimizin arasına nifak tohumları serpmek isteyenlere karşı en büyük direnç noktamız bu davranış bütünlüğüdür. Ekonomi üzerinden kurulan oyunlarla açılan istihdam yarasına, bazı kardeşlerimizi etkileyen darlık derdine en iyi ve en etkili merhemimiz bayramlarda sergilediğimiz hasletlerimizdir” dedi.

 

“MİLLETİMİZ HİÇBİR ÇOCUĞUN BAYRAMI BURUK GEÇİRMESİNE İZİN VERMEYECEKTİR”

Dualarını, ibadetinin sevabını bir paylaşma vesilesi sayan, sevapta bencil davranmayan ve ibadetinin sevabını hediye etmede gani gönüllü davranan bu milletin Kurban Bayramını da elbette sadece akraba, eş, dost ve yakın çevreyle paylaşılan sevinç ve coşku, onlarla bir araya gelme vesilesinden ibaret görmeyeceğini belirten Başkan Konuk açıklamasını şöyle sürdürdü: “Her bayramda olduğu gibi dâhil olduğu medeniyet havzasının vazgeçilmez değerleri olan yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve hoşgörü ikliminin bu bayram vesilesiyle de tüm sosyal hayata egemen olması için kardeşleriyle olan gönül köprüsünü daha da açacak, bölüşürken de, paylaşırken de, yardımlaşırken de daha cömert olacaktır. Milletimizin her ferdi, elle vererek, dille söyleyerek ve kalben inanarak yakın çevrelerinden ve yaşadıkları coğrafyadan başlayarak bayramlar vesilesiyle girdiğimiz bereket ikliminin her yere, her haneye ve her kişiye ulaşması için yapabileceklerinin bir fazlasını bu bayramda da yapacaktır.

Yaptığı her ibadetin sevabından geçmiş nesiller ile gelecek kuşakların da faydalanması için duacı olan milletimize yakışan, bayram sabahından itibaren kurbanını kimsesizler, yoksullar, fukara ve hali vakti yerinde olmayanlar öncelikli olmak üzere paylaşması, kalben dilediklerini elle tezahür ettirmesidir. Her bayramda olduğu gibi, bu bayramda da milletimiz, büyüğüne saygıda, küçüğüne sevgide gani gönüllü davranacak, paylaşma ve dayanışmada cömertliğini bir kez daha sergileyecek, yokluk ve yoksulluk sebebiyle hiçbir hanede bayram sevincine gölge düşmesine, hiçbir çocuğun bayramı buruk geçirmesine izin vermeyecektir.”

 

“DAHA ÇOK ÜRETMEK İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“Bu seneki bayramı maalesef milletçe dışardan gelen ve ülkemizin istikrarını, huzurunu, ekonomisini hedef alan finansal saldırılarla karşıladık” diyen Genel Başkan Recep Konuk, “Belki, dünyaya emir vermeye alışmış olanların şımarıklığının yarattığı ekonomik dalgalanmalar sebebiyle veya başka nedenlerle yakın çevremizde veya ülkemizdeki birçok evde bu bayram maalesef gönül huzuruyla kutlanamayacak, bazı kardeşlerimiz kurban ibadetini yerine getiremeyecek. O evler maddi imkânları elvermediği için kurban vecibesini yerine getirememenin, çocuklarını gönüllerince giydirememenin hüznünü yaşayacaklar. Sorumlusu olmadıkları ve dışardan dayatılan dalgalanmanın bedelini ilk önce ve bu bayramda da çiftçi, köylü, işçi, dar gelirli ve onların aileleri, çocukları ödeyecek. O evlerde bayram sevinci ve coşkusunun içinde hüzün de olacak. Elbette bu bayramda da milletimizin zaten hasleti olan yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve hoşgörü duygularının bayramların ruhuna uygun olarak tezahürüyle, hüzün unutturulacak, o kardeşlerimiz de bayram coşkusuna ortak olacaktır.

Ancak, yoksula ve ihtiyaç sahibine yardım etmekten kimsenin imtina etmediği ülkemizde, bizim gönlümüzden geçen; bu yardımlara ihtiyaç duyacak hiç kimsenin kalmamasıdır. Bizim arzumuz ve çabamız, ülkemizin ekonomide estirilen ters rüzgârlara karşı korunaklı hale

gelmesi, hiçbir suni rüzgârın toz bile kaldıramayacağı kudretli Türkiye içindir. Bizim ülkemizin bu coğrafyanın ve dünyanın en zengin, en müreffeh milleti olması içindir. Bizim gibi tarihe damga vurmuş ve bize karşı rövanş bekleyenlerin pusuda fırsat kolladığı milletler için güçlü olmak, güçlü kalmak, zaaf teşkil edebilecek her deliği tıkamak varlık yokluk meselesidir. O nedenle biz birliğimize sıkı sıkıya sarılacağız, bir kişisi bile dışarda kalmamak üzere yekvücut olup istikbalimizi ve istiklalimizi, huzurumuzu, işimizi, aşımızı, ekmeğimizi hedef alıp bize ders vermek isteyenlere dersini vereceğiz. Daha çok üretmek için daha çok çalışacağız. Daha çok üreteceğiz, daha müreffeh, daha kudretli olacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Konuk mesajının son bölümünde ise şunları söyledi: “Biz ısrarla ve inançla; üreten ve üreterek zenginleşen, zenginliği adaletli bir şekilde paylaşan, hiçbir hanesinde yoksulluk ve çaresizlik yüzünden çocukların boynunun bükülmediği, hiçbir babanın-annenin işsiz kalmadığı kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz.

Bu duygularla her köşesinde ve her evinde bayramların bayram gibi yaşandığı bir Türkiye temennisiyle tüm üyelerimizin, bütün çiftçilerimizin, hemşehrilerimin ve aziz milletimizin mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, bu rahmet ve bereket günlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

 
Başkan Oprukçu'dan bayram mesajı
 
İş adamının parasını alıp darp eden şahıslar yakalandı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Başkan Oprukçu'dan bayram mesajı
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı
Kaza anları şehir polis kamerasında
Konya'da hafif ticari aracın çarptığı motosiklet sürücüsünün havaya uçması ...
Evinde ölü olarak bulundu
Aksaray’da 57 yaşındaki bir kişi yalnız yaşadığı evinde çocukları tarafından ölü olarak bulundu.
 
Çocuklar kaplumbağayı yanmaktan kurtardı
Konya’da, boş arazide çıkan yangında alevlerin arasında kalan kaplumbağayı ...
Rektör Özçelik'ten Kurban Bayram mesajı
Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik Kurban Bayramı mesajı yayınladı.
Başkan Serçe: “Konyamızın gücüne güç katacağız”
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Konya Şube Başkanı Ahmet ...
 
Başkan Karabacak'tan Kurban Bayramı mesajı
Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem ...
Konya Valisi o polisi ödüllendirdi
Konya'da parası çalınan yaşlı ve engelli adamın ifade için gittiği karakolda ...
Dekan'dan bayram tatiline farklı değerlendirme
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi ...
 
YAZARLAR
Süleyman Göksu
Süleyman Göksu
RAMAZAN BAYRAMI
Erdal Handemir
Erdal Handemir
SINAV
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM
Saffet Kuramaz
Saffet Kuramaz
Aşkın Yolculuğu Bu- Işıkları Kapat
Ahmet Anıl Yılmaz
Ahmet Anıl Yılmaz
TÜKETİCİ KÖŞESİ
Mustafa Yolcu
Mustafa Yolcu
MİSAKIMİLLİ İLKOKULU “TAŞ MEKTEP” -3
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA SUNHABER
TWITTER'DA SUNHABER
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 03:24   İkindi 16:51
Güneş 05:25   Akşam 20:10
Öğle 12:58   Yatsı 21:57
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri